/Files/images/псих 7.jpg

Поради психолога: 25 чудових занять з дітьми

1. Інверсія.Заспокійлива сила розташування голови нижче рівня серця, також відома як інверсія. Чи то розслаблення в позі дитини чи нахили до пальчиків ніг або стійка на голові – подібна зміна позиції тіла надає загальнозміцнювальну дію на вегетативну нервову систему, яка контролює реакцію організму на стрес. Інша заспокійлива поза-вправа — «собачка мордою вниз». Ця поза хороша тим, що сприяє спалюванню зайвої глюкози, вивільненої з-за підвищення рівня адреналіну.

2. Стрибай вище!Можна влаштувати змагання зі стрибків у висоту, довжину, на швидкість. Це відмінний спосіб випустити пар. Можна пострибати зі скакалкою під музику, підтримуючи ритм або пограти в класики.

3. На пробіжку!Доведено, що біг знижує стрес, і часом може бути більш ефективним, ніж похід до психолога. 10-хвилинна пробіжка не тільки вплине на настрій вашої дитини, але і продовжить стресостійкість на кілька годин.

4. Велосипед.Велосипед відходить у минуле і дуже даремно. З введенням велосипедних доріжок в містах їзда на велосипеді стала безпечнішою, ніж коли-небудь, і може бути потужною заспокійливою технікою. Це заняття не завдає надмірного тиску на суглоби, розвиває баланс, замінює фізкультуру і може проводитися всією родиною.

5. Штовхай стіну.Цей прийом допомагає позбутися від гормонів стресу без необхідності виходити на вулицю або навіть з кімнати. Попросіть дитину спробувати штовхати стіну протягом 10 секунд в 3 прийоми. Цей процес дозволяє м’язам скорочуватися, а потім розслабитися, в результаті чого виробляються гормони щастя, як після спортивного навантаження.

6. Музика.Музика здатна впливати на настрій, сон, рівень стресу і тривоги. Експериментуйте зі стилями, слідкуйте за ефектом. Дуже скоро ви дізнаєтеся, що саме впливає на дитину найкращим чином. Використовуйте музику для створення настрою вдома, в машині, в дитячій.

7. Танцюємо!Додайте компонент фізичної активності до ваших сеансів прослуховування музики. Влаштуйте танцювальну вечірку у вітальні і спостерігайте, як чадо змінює свій настрій.

8. Спів.Танцювати під улюблену мелодію – чисте задоволення. Але спів вголос, навіть тоді, коли він фальшивий, сприяє виробленню ендорфінів, що приносить відчуття задоволення і спокою.

9. Мильні бульбашки.Це заняття пов’язане з попереднім, тому що засноване на регуляції дихання. Дитина швидко здобуде контроль над своїм диханням, а значить, і станом, якщо буде дути навертушкуабо надувати мильні бульбашки.

10. Задуваємо свічку.Запаліть свічку і дайте дитині задути її. Запалюйте знову і знову, поміщаючи свічку все далі і далі від неї, щоб їй довелося вдихати все глибше, щоб задути її. Це відмінний спосіб перетворити практику глибокого дихання в гру.

11. Дихай животом.Більшість дихає неправильно, особливо в стресовій ситуації. Нехай дитина уявить, що живіт – це кулька. Попросіть зробити глибокий вдих, щоб її надути і видих – щоб здути. Відчуйте ефект вже на 5-й раз.

12. Первісний клич.Іноді емоцій стає занадто багато, щоб тримати їх у собі. Нехай дитина встане з широко розставленими ногами і піднятими руками і відчує, як емоції киплять в пальцях ніг, піднімаються вище ніг і всього тіла, і вириваються через рот. Не потрібно кричати слова або дотримуватися якоїсь програми, нехай робить це так, як їй зручно.

13. Малювання.Малювання не тільки відволікає від джерела роздратування, але і розвиває стійкість до стресу в цілому. Зараз тюбики з фарбою – не єдиний засіб, який може допомогти, існують спеціальні інтерактивні дошки, ігрові програми та інші помічники: наприклад, піна для гоління і фіранки у ванній.

14. Візуалізація.Використовуючи картинки з журналів, дитина може зібрати на великому постері колаж своїх інтересів, фантазій і цілей. У процесі творчості вона зможе прийти до нових відкриттів про себе і зосередження на позитивному швидко змінить настрій на краще.

15. Ковток води.Зневоднення пов’язують зі зниженням розумової діяльності. Налийте дитині склянку прохолодної води, нехай повільно вип’є. Спробуйте хоч раз – і побачите заспокійливий ефект, який чинить ця процедура на нервову систему.

16. Водні процедури.Заспокійливі ванни діють на дітей так само, як і на дорослих. Використовуйте кілька іграшок для ванної, щоб навчити малюка розслаблятися і відпускати турботи дня. Холодний душ здійснює на організм тонізувальний ефект. Прохолодна вода знижує напруження м’язів, покращує роботу серця і призводить до поліпшення настрою. Дослідження стану зимових плавців показало, що з регулярним зануренням у холодну воду знизилося напруження, втома і депресія.

17. Спостереження за рибками.Ви колись задавалися питанням, чому в деяких зонах відпочинку є акваріум? В Університеті Ексетера у Великобританії виявили, що спостереження за рибками знижує кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень. Чим більший акваріум, тим кращий ефект. Щоб перевірити цю гіпотезу, візьміть дитину на озеро або в океанаріум.

18. Зворотний відлік зі 100.Рахунок допомагає відволіктися від подразника, зворотний рахунок вимагає додаткової концентрації, але не перевантажує мозок.

19. Пиши від душі.Для дітей старшого шкільного віку ведення щоденника з описом своїх почуттів – дієвий спосіб коригування стану, особливо, якщо немає страху, що записи прочитають. Нехай у дитини буде зошит, що лежить в надійному місці, у якому вона зможе написати про всі свої почуття. Важливо переконати дитину, що ви ніколи не візьмете його без її дозволу.

20. Подяка, подяка, подяка.Щоденник Подяки схожий на звичайний особистий щоденник, згаданий вище. Дослідження показали, що ведення такого щоденника робить позитивний вплив на успішність в школі та сприяє зниженню стресу у позакласній роботі. Краще завести окремий зошит, в якому дитина зможе записувати речі і події, за які вона вдячна (які приносять їй радість) і зробити пару записів разом, щоб дитина зрозуміла концепцію.

21. Назви свою емоцію.Коли переповнюють емоції, достатньо їх розпізнати, щоб почати заспокоюватися. Якщо дитина швидко заводиться, підддається гніву, паніці або стає одержимою ідеальним виконанням завдання, попросіть її назвати цю емоцію або стан. Придумайте спеціальні фрази, щоб допомогти дитині поговорити про це.

22. Тенісний м’яч на спині.Старий прийом фізіотерапії – катання невеликого твердого м’яча на спині дитини – легкий масаж заспокійливої дії. Приділіть особливу увагу плечам, шиї, попереку – це типові місця скупчення напруження.

23. М’яч для гольфу під ступнями.Катання м’яча для гольфу ступнями не тільки поліпшить кровообіг, але і впливає на точки, що відповідають за розслаблення ніг. Для досягнення кращого результату катайте м’яч по всій поверхні ступні дитини, змінюючи ступінь тиску.

24. Замісіть хліб.Бабусі по всьому світу можуть підтвердити, що процес випічки хліба знімає стрес. Інтернет рясніє простими рецептами, за якими ваша дитина з радістю і забрудненими руками буде м’яти і перевертати тісто. Краща частина полягає в тому, що врешті-решт у вас з’явиться домашній хліб, який наочно продемонструє, що напруження можна сублімувати правильно і результативно.

25. Браслет своїми руками.Створення виробів своїми руками легко вводить дитину в стан «потоку», тобто повного занурення в заняття. Ця концепція поширюється на шиття, в’язання, плетіння бісером і навіть складання білизни після прасування – будь-яку діяльність, в якій дитина забуває про зовнішнє оточення.

Для учнів та батьків: Олайн - практикуми стійкості та відновлення Зі Світланою Ройз wym-1695306594443

Кiлькiсть переглядiв: 96