/Files/images/методична рада.jpg

Склад методичної ради ліцею:

Голова ради – заступник директора з навчально-виховної роботи – В.М. Горбаньова

Члени ради: директор ХЛ № 91 Н.С. Топоркова ( вчитель біології, вчитель-методист);

С.П.Чорноіванова (вчитель зарубіжної літератури, вчитель-методист);

Е.В.Глаубе (вчитель музичного мистецтва, вчитель-методист);

О. Д.Сердюк (вчитель математики, старший вчитель);

Л. П.Бобова (вчитель початкових класів, старший вчитель);

І.О. Определякова (заступник директора з НВР , вчитель фізики);

О.О. Лемещенко (учитель української мови та літератури)- секретар.

Положення про методичну раду

1. Загальні положення

· Методична рада створюється з метою координації діяльності всіх структур підрозділів методичної служби ХЛ № 91.

· Рада є колективним громадським органом, об’єднує на добровольчих засадах співпрацівників ліцею.

· Рада є консультативним органом з питань організації методичної роботи в ХЛ № 91.

· Рада в своїй діяльності дотримується Конвенції про права дитини, керується законами України, рішеннями органів управління освіти всіх рівнів з питань навчально-виховної, методичної, дослідно-експериментальної та проектно-дослідницької діяльності, а також Статутом і локальними правовими актами ліцею.

2. Завдання й основні напрямки діяльності методичної ради

Методична рада створюється для рішення таких завдань:

· Координація діяльності методичних об’єднань та інших структурних підрозділів методичної служби школи, спрямованої на розвиток методичного забезпечення освітнього процесу.

· Розробка основних напрямків методичної роботи ліцею.

· Формування цілей і завдань методичної служби ліцею.

· Забезпечення методичного супроводу навчальних програм, розробка навчальних, науково-методичних і дидактичних матеріалів.

· Організація дослідно-пошукової, інноваційної та проектно-дослідницької діяльності в ліцеї.

· Організація консультування співпрацівників ліцею з проблем удосконалення педагогічної майстерності, методики проведення різних видів занять та їхнього навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення.

· Розробка заходів щодо узагальнення й розповсюдження педагогічного досвіду співпрацівників ліцею.

· Участь в атестації співпрацівників ліцею.

· Проведення педагогічних і методичних експериментів щодо пошуку й апробації нових технологій, форм і методів навчання.

· Професійне становлення молодих вчителів.

· Виявлення, узагальнення й розповсюдження педагогічного досвіду творчо працюючих вчителів.

· Організація взаємодії з іншими навчальними закладами, науково-дослідницькими установами з метою обміну досвідом і передовими технологіями в галузі освіти.

· Упровадження в навчальний процес сучасних навчально-методичних і дидактичних матеріалів; розробка програмового забезпечення для проведення навчальних занять і впровадження їх в освітній процес.

Основні напрямки діяльності методичної ради:

· Аналіз результатів освітньої діяльності з предметів.

· Участь в розробці варіаційної частини навчальних планів.

· Розгляд й оцінка інтегрованих навчальних програм.

· Обговорення рукописів навчально-методичних посібників і дидактичних матеріалів з предметів.

· Підготовка й обговорення доповідей з питань методики викладання навчальних предметів, підвищення кваліфікації й кваліфікаційного розряду вчителів.

· Обговорення й затвердження календарно-тематичних планів.

· Організація й проведення педагогічних експериментів.

· Вдосконалення навчально-лабораторної бази.

· Взаємовідвідування занять з метою обміну досвідом і вдосконалення методики викладання навчальних предметів.

· Вибір та організація роботи наставників з молодими спеціалістами й малодосвідченими вчителями.

· Розробка положень про проведення конкурсів, олімпіад, змагань з предметів.

3. Організація роботи методичної ради

· До складу ради входять голови методичних об’єднань, керівники інших структурних підрозділів, досвідчені вчителі, директор і заступники директора школи. Склад ради затверджується наказом директора ліцею.

· Керує радою заступник директора з навчально-виховної роботи. Для забезпечення роботи методична рада обирає секретаря.

· Робота методичної ради здійснюється на підставі річного плану. План складається головою методичної ради, розглядається на засіданні методичної ради, узгоджується з директором школи й затверджується на засіданні педагогічної ради ліцею.

· Періодичність засідань методичної ради – 1 раз на чверть. Про час і місце проведення засідання голова методичної ради (секретар) зобов’язаний повідомити членів ради. Рекомендації підписуються головою методичної ради й секретарем. При розгляді питань, які стосуються інших напрямків освітньої діяльності, на засідання необхідно запрошувати відповідних посадових осіб. По кожному з обговорюваних на засіданні питань приймаються рекомендації, які фіксуються в журналі протоколів.

4. Права методичної ради

Методична рада має право:

· Готувати пропозиції й рекомендувати вчителів для підвищення кваліфікаційного розряду.

· Висувати пропозиції про поліпшення освітнього процесу в школі.

· Виносити питання щодо публікації матеріалів про передовий педагогічний досвід, накопичений методичною радою.

· Рекомендувати вчителям різні форми підвищення кваліфікації.

· Виносити питання перед адміністрацією школи про заохочування співпрацівників ліцею за активну участь у навчальній діяльності.

· Висувати вчителів для участі в конкурсах «Учитель року», «Класний керівник року».

5. Контроль за діяльністю методичної ради

У своїй діяльності методична рада підзвітна педагогічній раді ліцею. Контроль за діяльністю методичної ради здійснюється директором школи у відповідності з планами методичної роботи й внутрішньошкільного контролю.